Generali Sigorta A.Ş

DASK Adres Kodu Sorgulama

DASK Adres Kodu Hesaplama Aracı

DASK Adres Kodu Hesaplama Aracı

Beklenmedik anlarda, hep yanınızdayız.

DASK fiyatını hemen öğren.

DASK Adres Kodu Nedir?

DASK adres kodu, Ülke sınırları içindeki tüm konutlara ait 10 haneli özel bir numaradır. Zorunlu deprem sigortası poliçe işlemlerinde kullanılır.

1999 yılında gerçekleşen depremde büyük can ve mal kayıpları yaşandı. Yaşanan kayıplardan sonra depreme karşı koruyucu önlemlerin alınması zorunlu hale geldi. DASK bünyesinde depremin yol açtığı zararları telafi etmek için 27 Aralık 1999 tarihinde Deprem Sigortaları Poliçesi oluştu. Bunu takiben 1 Mart 2013 tarihinden itibaren de yılında da Dask Adres Kodu uygulamasının hayata geçirilmesiyle işlemler daha kolay hale getirildi.

Dask Adres Kodu Sorgulama sistemiyle erişebileceğiniz bu numara, poliçenizi online, çağrı merkezi ya da acentenizden kolaylıkla yaptırmanızı sağlar. Bu kodu iletmeniz durumunda, Dask Adres Sorgulama ilgili birimler tarafından yapılır ve hatalı adrese poliçe oluşturulma riski ortadan kalkar.

 

DASK Adres Kodu Ne Tür Avantajlar Sağlar:

  • Hatalı adres bilgisi sebebiyle yanlış sigorta poliçesi oluşmasının önüne geçer.
  • Sigorta işlemlerinizin hızlı ve doğru şekilde yapılmasını sağlar.
  • Eviniz ile ilgili yapılacak işlemlerde kolaylık sağlar.
  • Sigorta poliçenizin hızlı ve kolay şekilde yenilenmesini sağlar.
  • Evinize özel indirim ve avantajlar varsa, bunların poliçenize daha kolay uygulanmasını sağlar.
  • DASK kapsımındaki hizmetlerin daha hızlı gerçekleşmesini sağlar.
  • Deprem sonrasında vakit kaybetmeden size ulaşmayı sağlar.
  • Zorunlu DASK deprem sigortasını yaptırmayan evlerin tespitini sağlar.

DASK Adres Kodu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dask Adres Kodu, hatalı adres bildirimleri ve adreslerde yaşanan çeşitli karışıklıkları önler niteliktedir. Her arabanın bir plakası olduğu gibi her dairenin de kendine özel bir adres kodu bulunur. Arabaların plaka numaraları veya şehirlerin alan kodları ne kadar önemliyse; dairelerin dask adres kodları da o kadar önemlidir. Ayrıca dask gibi poliçeleri yaptırırken adres kodu sayesinde işlemler hızlıca ve hatasız tamamlanabilir.

Buradaki hesaplama aracımıza gerekli bilgileri girerek Dask Adres Kodunuzu hızlıca öğrenebilirsiniz.

1 Mart 2013 tarihi itibariyle, UAVT (Ulusal Adres Veri Tabanı) kullanılarak poliçeler üretilmeye başlanmıştır. Bu sistem sonrasında adres kodu olmadan Dask yaptırmak mümkün değildir.

UAVT, Ulusal Adres Veri Tabanı’nın kısaltılmış kullanımıdır. Tüm adres kodları bu veri tabanında kayıtlıdır. Adres kodu yaygın olarak “Dask Adres Kodu” şeklinde karşımıza çıksa da, “UAVT Adres Kodu” olarakta zaman zaman kullanılmaktadır.