Generali Sigorta A.Ş

DASK Teklifi Al

 • Zorunlu Deprem Sigortası'nda kredi kartına 3 aya varan taksit imkanı
 • Yenilemelerde indirim fırsatı
 • Generali Hesabım üzerinden 7/24 poliçeye erişim
 • Sigortacılıkta 200 yıllık deneyim

 

DASK Nedir?

DASK Nedir?

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) konutlarda depremin neden olacağı maddi zararların ödenmesini sağlayan sigorta türüdür. Ülkemiz riskli deprem bölgesindedir. Bu nedenle DASK, devletimiz tarafından yapılan kanuni düzenleme ile konutlar için zorunlu hale getirilmiştir.

DASK'ın açılımı ise Doğal Afetler Sigortaları Kurumu'dur. Bu sigorta ile deprem sonrasında insanların maddi zorluklarını en aza indirmek hedeflenir.

DASK Yaptırmazsam Ne Olur?

DASK Yaptırmazsam Ne Olur?

305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu gereğince tapu ve elektrik/ su aboneliği işlemleri için Zorunlu Deprem Sigortası şartı aranır.

 • Eviniz için alım satım ya da kiralama gibi tasarruf işlemleri yapamazsın.
 • Evinizin elektrik ve su aboneliğini başlatamazsın.
 • Tapu tescil işlemlerinizi yaptıramazsın.
 • Depremden kaynaklanan olası bir hasar karşılanmaz.
DASK'ı Nasıl Yaptıracağım?

DASK'ı Nasıl Yaptıracağım?

Zorunlu deprem sigortası yaptırabilmeniz için sigortalının aşağıdaki bilgileri sigorta şirketine bildirmesi gerekmektedir: 

 • Kimlik ve iletişim bilgileri (ev sahibinin) 
 • Sigortalanacak binanın açık adresi,
 • Tapu bilgileri,
 • İnşa yılı,
 • Yapı tarzı,
 • Toplam kat sayısı
 • Hasar durumu

Hemen aşağıdaki butona tıklayarak DASK sigortası yapmak için form doldurabilirsin.

Zorunlu Deprem Sigortası Teminat Kapsamı Nedir?

Zorunlu Deprem Sigortası Teminat Kapsamı Nedir?

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK), deprem ve depremden dolayı oluşabilecek yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının direkt neden olacağı maddi kayıpları, sigorta poliçenizde belirtilmiş olan limitler çerçevesinde karşılamaktadır. Deprem sonrası binanız ister tamamen isterse de kısmi olarak zarar görmüş olsun zorunlu deprem sigortası ile teminat altında olur.

DASK ile binaların sahanlıklar, temeller, çatılar, asansörler, tavanlar ve tabanlar, bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, koridorlar, bacalar, merdivenler, ana duvarlar, baca/istinat duvarlar ile yapının benzer nitelikteki tamamlayıcı bölümleri güvence altına alınır.

DASK'a ait detaylı bilgi için tıkla.

Birkaç Adımda DASK Fiyatın Hazır

Birkaç Adımda DASK Fiyatın Hazır

Generali’nin yeni nesil sigortacılığı ile tanışma vaktin geldi! Online DASK formunu doldur, 1 dakikada en iyi teklifi al, poliçen anında hazırlansın.

Neden Generali DASK?

DASK ödemede peşin ve taksit imkanı

DASK ödemede peşin ve taksit imkanı

DASK yenilemede indirim fırsatı

DASK yenilemede indirim fırsatı

Generali Hesabım üzerinden 7/24 poliçeye erişim

Generali Hesabım üzerinden 7/24 poliçeye erişim

Diğer Ürünlerimiz

DASK Müşterileri Yorumları

Generali, sigortacılıkta 200 yıldır başarıyla hizmet veriyor. Türkiye’nin ilk sigorta firması olma özelliğini taşıyan Generali 150 yıldır çalışmalarını gururla sürdürüyor.

LEVENT ERİŞ
17.03.2024
“Ben sigortacımdan ve sigortadan memnunum ama kimseyi aşırı zorlamaya tabii tutamam”
ERTAN DENK
17.03.2024
“Kokaylık sağlanması istediğim cevabımın verilmesi”
ERCAN ŞAHİN
05.03.2024
“Müşteri temsilcinizin tutumu”
BEDRİYE ŞAHİNALP
28.02.2024
“Yaklaşım ve cozum sekli”
EMİNE KAYA
27.02.2024
“İlgi alaka karşılaşmaları çok iyi talepleri itinayla dinliyorlar ve yönlendirme yapıyolar”
BURCU ÖZOĞUZ
26.02.2024
“Öncelikle telefonda bu güne kadar bana hizmet veren tüm ekibiniz çok ama çok başarılı. Onların yaklaşımı ve yardım odaklı davranışları kurumunuz ile çalışmam için en büyük etken.”
EMİN BALCI
15.02.2024
“General Sigortadan memnunun tavsiye ederim”
SALİH KAHRAMAN
12.02.2024
“iyi bir hizmet verildi”
ZEKİYE SEVİNÇ TOPUZ
01.02.2024
“Acentamın -Hakan Sözmen - beni ,sorduğum sorulardan bıkmadan bilgilendirmesi”
YUNİS KAHRAMAN
27.12.2023
“İyi puan”
4.8 / 5
DASK Adres Kodunuzu Öğrenin

DASK Adres Kodunuzu Öğrenin

Dask Adres Kodu Sorgulama sistemiyle erişebileceğiniz bu numara, poliçenizi online, çağrı merkezi ya da acentenizden kolaylıkla yaptırmanızı sağlar. Bu kodu iletmeniz durumunda, Dask Adres Sorgulama ilgili birimler tarafından yapılır ve hatalı adrese poliçe oluşturulma riski ortadan kalkar.

DASK Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Deprem sigortası, ülkemizin aktif fay hatları üzerinde riskli bir bölgede konumlanmasından ve yakın tarihlerde yaşanılan büyük ölçekli depremlerden dolayı ileride meydana gelebilecek depremlerde doğabilecek maddi kayıplara karşı önlem almak amacıyla yapılan kanuni düzenlemelerle zorunlu hale gelmiştir. Afet Sigortaları Kanunu’na göre, DASK sigortası yaptırmamış olanlar devletin sunduğu konut kredisinden ve depremde binanın zarar görmesi durumunda yapılan yardımdan yararlanamıyor. Bunun yanında evinizde elektrik, su ve doğalgaz kullanmak istiyorsanız öncelikle sizden DASK sigortası belgeleriniz isteniyor.

587 sayılı Zorunlu Deprem Sigortasına İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin ikinci maddesi hükmü gereğince kapsamda bulunan ve DASK yaptırma zorunluluğu bulunan binalar şunlardır:

Tapuya kayıtlı ve özel mülkiyete tabi taşınmazlar üzerinde mesken olarak inşa edilmiş binalar, 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamındaki bağımsız bölümler, Bu binaların içinde yer alan ve ticarethane, büro ve benzeri amaçlarla kullanılan bağımsız bölümler, Doğal afetler nedeniyle devlet tarafından yaptırılan veya verilen kredi ile yapılan meskenler.

Zorunlu Deprem Sigortası kapsamı dışında kalan binalar şunlardır:

9.11.1983 tarihli ve 2946 sayılı Kamu Konutları Kanununa tâbi olan veya kamu hizmet binası olarak kullanılan binalar ve bağımsız bölümler, Köy nüfusuna kayıtlı ve köyde sürekli oturanlarca köy yerleşik alanları ve civarında ve mezralarda yapılan binalar, Tamamı ticari ve sınai amaçlar için kullanılan binalar (iş hanı, iş merkezi, idari hizmet binaları, eğitim merkezi binaları vs.), İnşaatı henüz tamamlanmamış binalar, Projesi bulunmayan ve mühendislik hizmeti görmemiş binalar, Tapuya kayıtlı bulunmayan ve özel mülkiyete tabi olmayan arazi ve arsaların -hazine arazileri vb.- üzerine inşa edilmiş binalar, Taşıyıcı sistemi olumsuz yönde etkileyecek şekilde tadil edildiği veya zayıflatıldığı tespit edilen binalar, Taşıyıcı sistemi olumsuz yönde etkileyecek şekilde ilgili mevzuata ve projeye aykırı olarak inşa edilen binalar, Yetkili kamu kurumları tarafından yıkılmasına karar verilen binalar ile mesken olarak kullanıma uygun olmayan, bakımsız, harap veya metruk binalar, 27 Aralık 1999 tarihinden sonra mesken olarak inşa edilmiş olan ancak ilgili mevzuat çerçevesinde inşaat ruhsatı bulunmayan bağımsız bölümler ve binalar.

Formu doldurarak Dask fiyatlarını öğrendikten sonra peşin veya taksitle ödeme yapabilirsin. Online Dask yenilemek için Generali Hesabım mobil uygulamamız veya hesabim.generali.com.tr web sitemizi kullanabilirsin.

DASK ya da bir diğer ifadesiyle Zorunlu Deprem Sigortası, deprem sonucunda meydana gelen yangın, infilak, yer kayması ve tsunami gibi felaketlerde sadece binada oluşacak hasarları güvence altına alan ve konut sahibi tarafından yaptırılması zorunlu tutulan bir sigorta türüdür.

Konut sigortası ise yangın, yıldırım, infilak, hırsızlık gibi olası durumlarda sadece evinizi değil evinizde yer alan eşyalarınızı da güvence altına alan ve hem ev sahibinin hem kiracının isteğe bağlı olarak yaptırabileceği, zorunlu tutulmayan bir sigorta çeşidi olarak bilinir.

DASK fiyatlarının belirlemesinde birden fazla faktör geçerlidir. Yaşadığınız şehir ve semtin deprem riski, binanızın yapı tarzı, konutunuzun brüt metrekaresi, inşa yılı ve yenileme bilgisi gibi faktörleri sigorta priminizin belirlenmesinde çeşitli faktörlerdendir. Bunun yanında 2007 senesinden sonra yapılmış binalar için dask hesaplaması yapılırken %10 indirim uygulanmaktadır. Sigorta priminiz de DASK yenileme sırasında indirimli olarak verilebilmektedir.

Zorunlu deprem sigortası yaptırırken dask priminizin hesaplanmasında birçok faktör göz önünde bulunduruluyor. Evinizin yapısına, bölgesine ve inşa yılına göre belirlenen tarife ücretiyle sigorta bedelinizin çarpılması sonucu meydana çıkan rakam sigorta priminiz olmakta. Bu bilgiler ışığında yapılan DASK hesaplaması binanızın yapı durumuna göre her sene belirlenen birim metrekare maliyetleri ve meskenin brüt yüz ölçümünün çarpımı ile tarife fiyatının çarpılması sonucunu ifade etmektedir.

Zorunlu deprem sigortası fiyatları hakkında bilgi almak ve poliçeni yaptırmak için dask teklif sayfamızdaki formu hemen doldurabilirsin.

 

Bina Yapı TarzıTeminat*RBP 1 (TL)*RBP 2 (TL)*RBP 3 (TL)
Çelik, Betonarme, Karkas89.000 TL (100 m2 x 890 TL)21115389
Yığma Kagir63.500 TL (100 m2 x 635 TL)259190106
Diğer31.000 TL (100 m2 x 310 TL)18612470

 

 

Bina Yapı TarzıTeminat*RBP 1 (TL)*RBP 2 (TL)*RBP 3 (TL)*RBP 4 (TL)
*RBP 5 (TL)
Çelik, Betonarme, Karkas89.000 TL (100 m2 x 890 TL)211153895949
Yığma Kagir63.500 TL (100 m2 x 635 TL)2591901064842
Diğer31.000 TL (100 m2 x 310 TL)186124704535

 

18 Mayıs 2012'de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 6305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu'unun 'Yükümlülüklerin Saptanması ve Sigortanın Kontrolü' başlıklı 11. maddesinin 3'ncü fıkrasında "elektrik ve su abonelik işlemlerinde artık zorunlu deprem sigortası aranacak." bilgisinin yer almasından bugüne 4 yılı aşkın bir süre geçti. Bu süre içerisinde ise ev sahipleriyle kiracılar arasında Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)’nı kimin yaptırması gerektiği hakkında farklı tartışmalar meydana geldi.

Bu sorunun net bir cevabı olmasa da yani tarafların kira sözleşmelerine bağlı bir durum olsa da böyle bir masrafın kiracıya yüklenmesinin çok da mantıklı olmadığı görülüyor. Bunun en büyük sebebi ise Zorunlu Deprem Sigortasının kapsamının evin değeriyle sınırlandırılmış olması. Özet olarak DASK poliçesinin bedelini ödemek ve bu poliçeyi almak ev sahiplerinin üstlenmesi gereken bir sorumluluk olduğu söylenebilir.

Tazminat miktarının yasa ve poliçe hükümlerine göre tespit edilmesinden sonra Doğal Afet Sigortaları Kurumu, sigorta bedelini aşmamak kaydıyla kesinleşmiş olan tazminat miktarını en geç takip eden bir ay içerisinde hak sahibine ödemek zorundadır.

Devamını Gör

DASK Sigorta Rehberi

DASK Nedir?

DASK Nedir?

DASK, konutların doğal afetlerden kaynaklanan hasarlarının karşılanması amacıyla hizmet veren Doğal Afet Sigortaları Kurumunun kısa adıdır. Aynı zaman...

Devamını Oku
DASK Sorgulama Nedir? Dask Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

DASK Sorgulama Nedir? Dask Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

DASK poliçe sorgulama hakkında tüm detayları sigorta rehberimizde sizler için derledik. DASK poliçe sorgulama ile ilgili detayları öğrenmek için tıkla...

Devamını Oku
Dask ile Konut Sigortası Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Dask ile Konut Sigortası Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Sigorta yaptırmanız, sahip olduğunuz ya da kiracı olduğunuz konutu öngörülemeyecek risklerden korunmanın en güvenli yoludur. Zorunlu olabilen ya da is...

Devamını Oku
Bizi Değerlendirin