Generali Sigorta A.Ş

Kurumsal Bilgiler

1831 yılında İtalya’nın Trieste kentinde kurulan Generali, Türkiye’nin de ilk sigorta firmasıdır. Generali 1863’te İstanbul’da ilk acentesini açarak sigortacılık faaliyetlerine başladı. 1989 yılında ise Generali Sigorta Anonim Şirketi’ni kurarak yerelleşme yolunda büyük bir adım attı.

Avrupa’nın en büyük 3 sigorta firmasından biri olan Generali, Türkiye’de 500’ün üzerinde acentesiyle geniş bir erişim ağına sahiptir. Ayrıca, internet sitesi ve çağrı merkezinden verdiği hizmetlerle de Türkiye’nin her bölgesine hizmet sağlar.

Generali Sigorta, uygun sigorta teklifleriyle kaliteli hizmet verir ve geniş sigorta ürünleriyle de sektörde liderliği amaçlar.

Çalışanlarına verdiği değerle, müşterilerine en güvenilir hizmeti vermeyi amaçlayan Generali Sigorta Türkiye’deki hizmet ağını günden güne genişletmeyi hedefler.

Vizyonumuz

Amacımız insanların hayatlarını etkin şekilde koruma ve yaşam kalitelerini arttırmaktır.

İnsan

Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın yaşamları ve gelecekleri bizler için çok önemlidir.

Hayat

Sonuç olarak, insanların yaşam kaliteleri üzerinde bir etki yaratıyoruz: Varlık, güvenlik, tavsiye ve hizmet sağlamak, kısa vadede kişilerin seçtikleri yaşam biçimini iyileştirmede etkili unsurlardır.

Etkin

Sigortacılık ile insanların yaşamlarını daha iyi bir hale getirmede lider, etkili ve etkin bir rol oynuyoruz.

Koruma

Kendimizi sigortacılığın temel unsuruna, bireysel ve kurumsal risklerin yönetilmesi ve azaltılmasına adadık.

Yaşam kalitesi

Generali aynı zamanda kendini değer yaratmaya da adamıştır.

Misyonumuz

Misyonumuz amacına uygun ve kolay ulaşılabilir sigorta çözümleri sunarak tercih edilen ilk sigorta şirketi olmak.

Amacına Uygun

Yerel ve kişisel ihtiyaçlara ve alışkanlıklara göre oluşturulan, değerli olarak algılanan, gerçek bir yaşam gereksinimini veya fırsatını öngören veya karşılayan.

Kolay ulaşılabilir

Her şeyden önce basit ve ulaşması, anlaması ve kullanması kolay; zaman ve para için rekabetçi bir değer karşılığında olan.

Sigorta çözümleri

Şirketimiz koruma, tavsiye ve hizmetten oluşan çekici bir birleşimi sunmayı ve bireye ya da kuruma göre uyarlamayı hedeflemektedir.

Sunma

Şirketimiz en yüksek performans için çaba harcayarak başarı sağlar.

İlk tercih

Avantaj ve faydaları ile mantıklı bir şekilde piyasadaki en iyi teklif için çalışmak.

Değerlerimiz

Sözünü Yerine Getirir
  • Çalışanlarımız, müşterilerimiz ve sosyal paydaşlarımızla karşılıklı güvene dayalı uzun süreli bir bağımız vardır. Çalışmalarımız müşterilerimizin hayatlarını iyileştirmeye yöneliktir.
  • Bu vaadi gerçekleştirme ve uzun süreli bir ilişki ile etki yaratmak için doğruluk ve disiplin içinde çalışırız.
Çalışanlarına Değer Verir
  • Çalışanlarımıza değer veririz ve farklılıkları teşvik ederiz. Şeffaf, birleştirici ve ulaşılabilir bir çalışma ortamı oluşturarak sürekli öğrenmeye ve gelişime yatırım yaparız. Çalışanlarımızın gelişimi şirketimizin uzun vadeli geleceği için önemlidir.
Live the Community
  • Faaliyet gösterdiğimiz her pazarda güçlü, sürdürülebilir ve uzun süreli ilişkilerle dünya çapında bir gruba ait olduğumuz için gurur duyarız. Faaliyet gösterdiğimiz pazarlar bizim evimizdir.

Sorumluluklarımız

Sadece ekonomik olarak değil sosyal ve çevresel olarak da değer yaratma amacını taşırız. Uzun dönemde başarılı bir finansal performans göstereceğimizden eminiz ve faaliyet gösterdiğimiz ülkenin toplumu için daha iyisini yapmak için çalışacağız. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yanıt veren yüksek kalite ürün ve hizmetler ile insanların hayatlarını geliştirmeye katkıda bulunmak istiyoruz. Kendimizi bulunduğumuz ülkelerin bir parçası gibi hissediyoruz ve topluma yardımcı olma amacıyla çeşitli projeleri destekliyoruz. İnanıyoruz ki başarımız temel olarak çalışanlarımızın kalitesinden gelir. Sosyal diyaloğu geliştirerek çalışanlarımızın da iş geliştirme üzerinde bilinçlenmelerine katkıda bulunuyoruz. Bu kapsamda Grubumuz 1997’den beri European Works Council (Avrupa İşleri Konseyi) ile sosyal diyaloğu geliştirmek için birlikte çalışmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Ek olarak, 2006 yılı itibarı ile bazı prensip ve amaçlarımızı belirlemek için Avrupa Sosyal Hakları Sözleşmesini temel aldık. Bu prensip ve amaçlarımız, yönetim ile çalışanlar arasında karşılıklı güveni oluşturma ve olumlu bir çalışma ortamı yaratma temeline dayanır. Rapor için tıklayınız.

 

Kurumsal sorumluluk stratejimiz, Grubumuzun iş öncelikleri ve davranış kuralları temel alınarak oluştu. Bu stratejide aynı zamanda Grubumuzun başarısında önemli bir rol oynayan paydaşlarımızın da ihtiyaç ve beklentilerini düşündük. Stratejimizin ana hatları Sürdürülebilirlik Taahhütleri Sözleşmesinde bulunmaktadır. Bu belge sosyal, çevresel ve idari yönetim için anahtar konumdadır.

 

Ek olarak, bu belge gelecek yıllarda odaklanmak istediğimiz faaliyet alanlarını da belirtiyor. Bu neden ile amaçlarımıza ulaşıp paydaşlarımız için değer yaratmayı hedefliyoruz. Kurumsal sorumluluk stratejimizi belirtmek ve Sürdürülebilirlik Raporumuzun içeriğini oluşturmak için Resmi Gereklilik Analizimizi Raporlama Kılavuzu temeline göre oluşturduk.

Şirket Bilgileri

UnvanıGenerali Sigorta Anonim Şirketi
AdresAltunizade Mah. Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Cad. Altınyurt Plaza No: 38 İç Kapı No: 5 34662 Üsküdar / İstanbul
Ticaret Sicil No252555
Vergi No3940006031
MERSIS0394000603100017
695.000.000 ₺
695.000.000 ₺
Sermayemiz
Capital
78.125.741 ₺
Kasko Üretimi
Casco Production
254.602.556 ₺
254.602.556 ₺
Brüt Yazılan Primler
Gross Written Premiums
160 +
Çalışan Sayımız
Our People

Generali Sigorta A.Ş. Ortaklık Yapısı

ORTAKLAR

HİSSE TUTARI (TL)

HİSSE ADEDİ

%

GENERALI TÜRKiYE HOLDING B.V.

694.999.572,0

69.499.957.212,0

100

MEHMET KADRİ ÜLKER

212,0

21.180,0

 

ALTAN İKİZ

212,0

21.180,0

 

HAŞİM EKENER

2,0

214,0

 

ZEYNEP EKENER

2,0

214,0

 

TOPLAM

695.000.000,0

69.500.000.000,0

100

 

Sylvain Emilien Christian Ducros

Sylvain Emilien Christian Ducros

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Sunay Koray

Sunay Koray

Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi

Seydi Demir

Seydi Demir

Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Erkan Fuat Işıksal

Erkan Fuat Işıksal

Direkt Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Elif Uysal Kumcu

Elif Uysal Kumcu

İnsan Kaynakları Kıdemli Müdür

Cenk YALÇIN

Cenk YALÇIN

Teknik ve Reasürans Genel Müdür Yardımcısı

Denetim

2024 için atanan Bağımsız Denetim Şirketi

Unvanı

Denge Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Anonim Şirket

(Mersis:0291001299500019, Vergi No:2910012995)

Denetim Adresi
İstanbul

Hürriyet Mah. Dr. Cemil Bengü cad. Hak İş Merkezi No:2 Kat:1-2 Kağıthane-İstanbul

Tel: +90 212 296 51 00

Faks: +90 212 296 51 44